Niekada nemėgau vaikytis trend’ų ar madų, visad renkuosi tai, kas man patinka ar atrodo reikalinga. Nemėgstu „monthly favourite“ rubrikos, bet šįkart nusprendžiau nusileisti savo principams ir pristatyti savo sausio mėnesio mėgstamiausius. Taip nusprendžiau todėl, kad jaučiu, jog geriausias būdas pristatyti save, tai parekomenduoti ir kartu papasakoti apie tuos dalykus, kurie patinka. Šiame mėnesio mėgstamiausi – knyga, filmas, drabužiai, serialai ir muzika.

The talent for being happy is appreciating and liking what you have, instead of what you don’t have.

– Woody Allen

Pradėsiu nuo Haruki Murakami knygos “Norvegų giria”. Nuo jos ir prasidėjo mano mėnesis. Dar gruodžio pabaigoje, per didžiąsias šventes pradėjau, o jau sausio viduryje – baigiau. Pripažinsiu, skaityti niekad nemėgau, man tai atrodė nuobodu, reikalauja daug koncentracijos, o mano galvoje tokie sprogimai, šokinėjančios mintys ir dėmesį blaškančios idėjos, kad pamiršti sugebėdavau jau prieš tai skaitytą sakinį. Visgi, “Norvegų giria” buvo toji knyga, kuri ne tik parodė, ką reiškia malonumas skaityti, bet ir iš esmės – išmokė skaityti. Dabar tikriausiai galvojat, kad perspaudžiu, bet ne, vienas dalykas yra skaityti ilgus, suklijuotus sakinius, o visai kitas – skaityti knygą. Ankščiau knygos skaitymas man buvo tikra kančia, bandydavau išspausti kiekvieną žodį, ieškodavau kažkokių paslėptų minčių kas antram sakinyje, todėl, net kartais tekdavo sakinį skaityti po kelis kartus. Na, o knyga tikras šedevras. Tiems kas neskaitė, nenoriu spoil’inti, o tie kurie skaitė tikrai pritars. Šio mėnesio mėgstamiausia knyga veda prie mėgstamiausios mėnesio muzikos!

Mėnesio mėgstamiausias albumasThe Beatles – Rubber Soul. Knygoje “Norvegų giria” daugelyje situacijų yra aprašoma aplinkoje skambanti muzika. Vos tik pradėjau skaityti, mane užvaldė toks keistas noras – kiekvieną kartą pasikeitus dainai popieriuje, pakeisti ją ir savo aplinkoje. Beskaitant klausiau ir Bach’o, ir Sarah Vaughan, ir Miles Davis, bet The Beatles sukūrė pačią jaukiausią aplinką. Klausiau daug jų dainų, kadangi nuolat grojo jų radijas per Spotify, bet kiekvieną kartą užgrojus Norwegian Wood, visa knyga prabėgdavo galvoje, visos istorijos ir situacijos, na, o ši daina ir yra albume – Rubber Soul. Pasiklausyk čia!

Mėnesio mėgstamiausiu serialu greičiausiai apdovanosiu Black Mirror, nors ir dideliu atradimu tapo serialas The End of the F****** World, taip pat ilgai laukta Riverdale antrojo sezono advento pabaiga. Taigi sausio mėnesį mano Netflix’as transliavo tik šiuos serialus. Labai rekomenduoju visus juos pasižiūrėti: Black Mirror privers nors trumpam jaustis nesaugiam dėl visų mus supančių technologijų ir medijų, The End of the F****** World serialas privers ir juoktis, ir verkti, o svarbiausia – privers visą sezoną peržiūrėti vienu prisėdimu, haha. Taip pat šitas serialas prikausto nepaprastai kinematografiškomis scenomis, spalvomis, bei unikaliais aktoriais. Na, o Riverdale – popsiškiausia drama su į American Next Top Model primenančiu cast’u. Taip jau būna, kad kai turi Netflix, per mėnesį sugebi peržiūrėti ne vieną ir ne du sezonus, haha.

Šio mėnesio mėgstamiausiu filmu tapo, ilgai lauktas – Insidious 4, į kurį bėgau vos tik pasirodžius kine. Labai mėgstu siaubo filmus ir visad esant galimybei nueinu jų pažiūrėti į kiną. Insidious 4, manęs nenuvylė, nors atrodo, jog ketvirta filmo dalis turėtų būtų išsisėmusi. Trumpiau apibūdinant filmą, tai gerai, kad nusipirkau tris litrus popkornų, bent jau turėjau kuo subtiliai užsidengti akis.

O savo mėnesio mėgstamiausius užbaigsiu drabužiais. Dažnai taip būna, kad galvoje susikuriu kažkokį “aš” įvaizdį ir pradedu matyti ant savęs spalvas. Jau po Kalėdų žiauriai norėjau ryškaus raudono megztinio, vintažinio ir dar geriau su kokia linija ( linijos – svarbus akcentas). Netikėjau, bet radau.. Ir ne kur kitur, bet “Humana” vos už EURĄ, netgi geresnį nei buvau įsivaizdavęs! Pripažinsiu, dabar visur raudonas.. O kalbant apie drabužius, tai Humana yra pirma vieta kur jų ieškau.

Už pagalbą su nuotraukomis dėkoju Deimantei, pasekite ją instagrame @deimantedub!